Revizyon Nedir? Anasayfa geri dön

Revizyon, arızalı bir Turboşarjın yeniden çalışır hale getirilmesi işlemidir.

Yeni veya yan sanayi komple Turboşarjlara oranla çok daha ekonomik bir çözüm olmakla birlikte kaliteli ve orijinal parçalarla yapılmış bir revizyon, aracın motor ömrüyle aynı dayanıklılığa sahiptir.

  •  Dikkat: Araçtan sökülmüş, arızalı olduğunu düşündüğünüz Turboşarjı bize teslim etmeden önce kesinlikle yıkamayın. Motordan söküldüğü gibi bir poşete veya kutuya koyarak muhafaza edin!

Revizyonu adım adım anlatmak gerekirse :

1. Araçtan sökülmüş Turboşarj öncelikle dıştan incelenir ve müşterinin şikayeti dinlenir. Bu aşamada en önemli nokta müşterinin aracıyla ilgili yaşadığı tüm sorunları eksiksiz anlatmasıdır.

2. Şikayetin gerçekten Turboşarj ile ilgili olduğu tespit edildiğinde demontaj işlemi başlar. Bu adımda sadece Turboşarjın değil, motorun da problemleri tarafımızca tespit edilebilir.

3. Sökülmüş her parça tek tek tarafımızca kontrol edilir ve makinalarımızla ölçülür. Araç sahibine arızalı parçalar ile ilgili bilgi verilmesiin yanı sıra fiyatlandırma yine bu aşamada yapılır.

4. Araç sahibinin verdiği onayla birlikte parçaların temizlenme süreci başlar.

5. Rotor balansı 3500d/d ile yapılır ve yeni tamir kiti ile turboşarj toplanır.

6. Turboşarjdaki gözle görülemeyen küçük kusurların giderilebilmesi, dönerken yarattığı titreşimin minimuma indirilebilmesi için yüksek hızlı balans makinasına (VSR) bağlanır ve turboşarjın modeline bağlı olarak ortalama 168.000d/d ile test edilir ve fabrika standartlarına getirilir.

7. Turboşarj egzoz ve kompresör salyangozlarıyla tamamen montaj edilir ve hassas basınç ayarı için önce Gatetest-3 ile actuator ayarı yapılır.